Yağmurlu Kitap..


Kadıköy'de, yağmur damlaları düşüyor, hediye edilen kitabımın üzerine.. Daha ben, kitabın tek bir cümlesini bile okumadan, hayat, kitabı, sular-seller gibi ezberliyordu..


12 Yorum:

Bulutlarda beni sular seller gibi ezberledi. Ben de nöbetten çıktım, Kadıköy üzerinden geldim. Hem sırılsıklam hem de uykusuzum. Kitabını öyle ulu orta tutacağına saklayaydın koynuna :) Ben gidiyorum uyumaya sonrada kalkıp yaprak saracağım daha.

 

Hamiyet ;
Neyin nöbetini tuttuğunu merak ettikten sonra sormak isterim : Yaprak sarmadan tamı tamına 25 adet bana düşer mi..?

 

Bir üniversite kız yurdunun idari sorumlusuyum tam tamına 534 öğrencinin nöbetini tutuyorum :) Yahu 25 değil 50'de düşer koca bir tencere sarmışım ama önce pişmesi gerekiyor zira gece saat 12'de bitirdim sarmayı şimdide pişiyorlar.Neden 25 adet..?

 

Neeee kız öğrenci yurdu mu..? Hemi de 534 mü..?
Sen niye yoruluyorsun Hamiyet.. Yazık değil mi uykusuz kalan gözlerine, bedenine yahu.. ?
Yarından itibaren tüm nöbetlerini seve seve ben tutuyorum:) 534 tane kız.. Aman Allah'ım..Rüya gibi.. Zaten oldum olası harem kurma meraklısıydım.. Tam benlik bir iş.. :)
25 adet sarmayı da istememin nedeni, anca doyarım.. Esasında 35 diyecektim ama sizlere de kalsın diye 25 dedim.. Şimdiden ellerine sağlık.. Yağı ve tuzu da tam olursa, seni yılın blogcusu seçerim:)

 

Ay ne kadar duyarlı, ne kadar anlayışlı, ne kadar arkadaşını düşünürmüş :) de get oradan geliyor kafana terlik :)

Sarmalar pişti. Buradan ışınlasam gelir mi sana :)

 

Duyarlı, anlayışlı, arkadaş canlısı olmamın yanı sıra, zeki, çevik, aynı zamanda az buçuk ahlâklı biriyimdir.. Kendimim diye söylemiyorum ama her evin vitrininde bulunması gereken herifçioğluyumdur.. Maaşallah bana maaşallah:)
Ayrıca şimdi kızıyorsun ama yorulduğun ve uykusuzluktan bitap düştüğün zaman aklına ben geleyim.. 534 kişiye seve seve gece bekçiliği yaparım:)
Ayrıca tam da yemek saati yaklaşmışken, sahiden canımız sarma çekti yahu.. Ben zaten çok obur olduğum için ve erkek çocuğuyum canım çekmesin diye yemek sitelerine girmiyorum ama sen 7/24 yemek yiyebilme kapasitesi olan adama yemekten bahsediyorsun.. Üstelik sarma.. El insaf yahu.. Bu yaptığın bana işkencedir..
Gönder bana sarmalardan, banane banane..

 

Vitrinliksin yani, hani şu bildiğimiz süs eşyalarından :) Maşallah sana maşallah :)
Bu sayı bazen 1000'lere çıkabiliyor desem şimdi aklını kaçırırsın neyse demedim say :)))
Kurda kuzu mu emanet edilir yahu :)

Seni alt etmenin yolu demek kiii yemeklerden bahsetmek :) Terlikten daha etkili olduğu kesin :)

 

Hamiyet ;
Benden güzel süs eşyası olur ha.. 24 saat vitrinde yan gel yat.. Oh ne rahat..

Kız öğrenci yurdundaki sayı 1000'lere çıksa da 5 olsa da her şekilde gece nöbet tercihimdir..

Daha şimdiden beni alt etmeyi düşünür oldun.. Herkes mi düşman olur arkadaş bana ya:) Ayrıca sen bana yemek vaat et yeter ki; tüm işleri yaptırırsın.. Bir de bakmışsın, iki gün sonra elime toz bezi almış, senin evin tozunu alıyor, çamaşır-bulaşık yıkıyorum.. Kiii kendi evimde bile hiç yapmadığım iştir.. Yemeğin benim üzerimdeki etkisini var anla..

 

Ya boş ver onu bunu da öyle söyledin ki canım çekti diye, hani yerini yurdunu bilseydim getirecektim. Böyle de çabucak üzülürüm işte.

 

Hamiyet ;
Sen bakma böyle şeyler söylediğime.. Zaten üzülme de.. Allah razı olsun.. Şaka yapıyorum sadece..
Hem geçen bir arkadaşım sarma yaptı getir de de kızcağıza söylemediğimi bırakmadım.. Dilimden kurtulamazsın sonra..
Al bak oku, sonra bir daha düşün:)
http://kalemhane.blogcu.com/sarmaciklar-sarma-olsun/15782805

 

Kıza yapmadığını bırakmamışsın. Yahu düşünmüş seni getirmiş, daha ne bıdı bıdı ediyorsun. Yok ya bu erkek milletine yaranılmaz. Kafasından terliği eksik etmeyeceksin o zaman akıllanırlar belki :)

Senden de Allah razı olsun.

 

İşte bu sebeple sarma yapınca getirme.. Sonun o arkadaşıma benzemesin sonra..
Kendimle ilgili öğrenebildiğim en önemli şey; bana iyilik yaramaz..

 

Yorum Gönderme