Portakal Kabuğu..

Sobanın üzerine konulmuş mandalina veya portakal kabuğu gibiyim..

Etrafa güzel koku yayıyorum; gel gör ki; her saniye biraz daha yanıyor ve kuruyorum..


9 Yorum:

senin yaydığını düşündüğün o güzel koku döner dolaşır yine üzerine siner.çünkü senden çıkmıştır özü.kurusa da kabuğu kokusu geçmez kolay kolay akıllara yer eder illaki.

 

o güzel kokuyu bilirim.. tasvirleme biçimi güzel. farklı bir bakış açısı.. yani işin bir görünen iyi kısmı var bir de görünmeyen kötü kısmı.. gel gör ki herkes o güzel olan kokudan haberdardır, kimse kabuğun kuruyopr olmasına dikkat etmez..

 

Duygu ;
Hiç de öyle anlattığın gibi olmuyor Duygu:)

bir hayal kur ;
Bir de derler ki "insanlar hep bardağın boş kısmını görür".. Senin ylorumundan yola çıkarak diyebiliriz ki;"insanlar, kuruyan,biten, tükenen boş kısmı görmüyorlar da güzel koku yayan dolu kısmı görüyorlar" Diyebiliriz değil mi..? Deriz deriz:)

 

O güzel koku kısa sürüyor ve sonrası kapkara bir kabuktan ibaret ve ardından gelen nahoş koku. İşte bu yüzden ben o portakal kabuklarını sobanın üzerine hiç atamadım. Hep taze kalsınlar diye...

 

Hamiyet Akan ;
Taze bıraktığın portakallar da bir süre sonra bozulur, kokusu olmasa da görüntüsü ile tiksinti uyandırır.. Bu sebeple kısa süreli de olsa güzel kokusunu içe çekmek gerek..
....................
Ayrıca canım portakal çekti yahu:) Eve giderken alayım üç-beş tane..

 

Şuan için noktaların ne anlama geldiğini bilemediğimden, bir karşılık verememekteyim Adsız..

 

ne güzel bişi düşünmüşsün yaaa.

böle yanmak iyi bişiye benziyo.
:)

 

Böyle yanmak güzel.. Güzel ama güzelliği etrafındakiler için.. Kendin için pek güzel değil esasında..

 

Yorum Gönder