Haklısın.. Öyleyim.. Bir Kez Daha Hatırlattığın İçin Teşekkür Ederim..

İstediğin kadar yüzüne bakip hâyâl kur sen.. Sana söylenecek cümle, empatiden yoksun ve çok basit :

-- Siz oturun lütfen.. Siz engellisiniz..Bu Kibir Niye..?

Bir sor kendine, kimin, ne kadar umrundasın..? Zorda kaldığında kaç kişi yardımına koşar..? Evsiz kaldığında, kaç kişi  evini açar..?

Bir sor kendine, koskoca evrende, ne kadar yer kaplıyor, kimin için ne ifade ediyorsun..?

Bu kadar "hiç"ken, bu kibir, ağır gelmiyor mu sana..?


Geç Olsa Da Öğrendim İşte..

Öğrendim ki; sevmekten çok daha zor imiş sevilmek.. Binlerce sevsen de, bir kez sevilmeyi başaramazmışsın..Çocuk Bedenim Tecavüze Uğradı Yine..

Sıcak ve nemli hava..
Güneş uykuya dalalı, mesaisini Ay'a bırakalı, saatler olmuş..
Yoldan geçen birkaç arabanın sesi..
Hafif hafif rüzgarla dans eden perde..
Doğru dürüst hiçbir filmin olmadığı yüzlerce televizyon kanalı..


Acıkmış bir insanoğlu..
   Yorgun bir beden..
       Türküye hasret kalp..
          Güzelliğe hasret gözler..
              İyiliğe susamış ruh..
                 Çoktan ölmüş bakışlar..


Artık daha hızla akıp giden bir ömür var..
           Kırışık cilt..
                  Kırlaşmış saçlar..
                      Kendini ele veren sakallar..
                           Umudu kalmamış yarınlar..


Sessiz ve eksik bir gece..
Öyle bir gece ki; küskün kelimeler..
Yazılmaya cesaret edemiyor cümleler..
İnsanlığa hasret kalmış çehreler..
Her geçen gün uzaklaşan insani değerler..


Sessiz ve korkunç bir gece..
Öyle bir gece ki; kırılmıyor kalemler..
Ve kırılmadıkça kalemler :
Bugün yine çocuk bedenime tecavüz ettiler..


 

Garip Günler..

Ne garip günler..
Her şey tam gibi...
Sanki bir şeyler eksik gibi..
Her geçen gün biraz daha özlermiş gibi..
Ama bir daha gelmeyeceğini bilirmiş gibi..
Herşeye kaldığı yerden devam edermiş gibi..
Ama bir şeylerin içten içe eksikliğini bilirmiş gibi..
Ne garip günler..
17.04.2018 Tarihi Saat 20:20'de Yarı Adam Olmak..

Gün gelir, ölülerden çok korkan o <Çocuk> , ölen en sevdiği olunca, korkmadan, sevdiğinin ölüsüne sarılır, öper, gözyaşı dökermiş.. Gün gelir, ölüler bile çok sevilirmiş.. ...............................................................
Yaşın kaç olursa olsun, annen-baban varsa, sen hâlâ <Çocuk>'sundur ya hani; 17.04.2018 tarihi saat 20:20'den sonra, anneden yana <Çocuk> kalmaya devam ettim amma babadan yana Adam oldum artık.. 

Ey rahmeti, merhameti sonsuz olan Allah'ım.. ! Seni nasıl biliyor ve seviyorsam, babamı da öyle biliyor ve seviyorum.. Bu dünyada bana çok iyi davrandı babam; ne olur Sen de ona öyle iyi davran.. Eksikliklerini tamam eyle, kusurlarını bağışla, günahlarını affet.. Sorgusunu kolaylaştır, Sen onu darda koyma.. Ben babamdan yana hep razı oldum, ne olur Rabb'im, sen de babamdan razı ol.. Himayene al onu.. Çektiği acıları, geçirdiği hastalıkları, günahlarına keffaret say.. Çok istediği memleket toprağındaki kabrini, cennet bahçesinden bir bahçe eyle.. Bizleri cennette kavuştur.. Ne olur Allah'ım, sonsuz rahmetinle ve merhametinle, sar ve sarmala onu.. 

Hani cenazede hiç tanımadığım adamların yanına gelip, bana sarılıp, "senin baban adamdı, adam" demeleri var ya; babam gibi bir Adam olmayı, bana da nasip et Allah'ım.. 

El-Fatiha


Uçuk Kaçık Bir Hayat..

Dudağımda yine uçuk çıktı..
Yıllar geçse de uçuklar benden ayrılmamak için ellerinden geleni fazlasıyla yapıyor ve illa ki varlıklarını unutturmuyorlar.. Olan bana oluyor; sürekli dudağı uçuklu gezmek zorunda kalıyorum.. Artık millet de alıştı bu halime..
Yüzümü Gülümsetebilen Tek İnsanın Gidişi..

     Son dönemde, herşeye ve herkese rağmen yüzümü güldüren tek bir kişi vardı : Yeğenim Beren.. Beş aydır yanımda olan ve her gün gözümün önünde biraz daha büyüyen, o dünyalar güzeli kız, bugün itibariyle evine gitmek için yola koyuldu.. 

     "Hayatımdaki güzel insanlar, birer birer terk ediyorlar ve yaptığım o büyük hatadan dolayı daha da terk edecekler" diyordum ya hani; bazısı bilerek, bazısı da yeğenim gibi bilmeden terk ediyor işte.. Kaybediş..

     İçimdekilerin dolup taşması sebebiyle, dayanamayıp da birine anlattım yaptıklarımı.. Epeyce dinledi.. Sonra benimle ilgili hâyâl kırıklığına uğradığını, üzerimde çok ama çok kul hakkı olduğunu, o kul hakları sebebiyle cenneti onlara hediye ettiğimi söyleyip hayatımdan çıkıp gitti..

     Birer birer kaybetmeye başladım insanları.. Ve hakettim ne yazık ki..Uçurumun Kenarındaki Vicdansızın Çığlıkları..

Tüm hayatımın darmadağın olması an meselesi.. 

Bugüne kadar maddi manevi tüm birikimlerim, iş ve aile hayatım, çevremle olan ilişkilerim, 36 senelik hayatımda "olumlu" diyebileceğim ne varsa, darmadağın olmak üzere..

Şimdi anlıyorum; erken yaşta düzenli bir hayatın tavsiye edilmesinin sebebini.. Şimdi anlıyorum, "gençlik" kavramının dikkat edilmesi ve o dönemde sağlam adımlar atılmasının gerektiğini belirten sözlerin sebebini..

"Vicdan-dürüstlük-ahlâk-samimiyet" denilen şeylerin, esasında bende hiç olmadığını, başkalarının hayatını mahvedecek noktaya geldiğimde anlayabiliyorum şimdi.. 

Şimdi anlayabiliyorum, "İslam" kelimesini hep kullandığımı, esasında hayatım boyu hiç bir zaman Müslüman olmadığımı, münafık olarak yaşadığımı.. 

Uçurumun kenarında iken, dönüp de geriye baktığımda, şimdi anlıyorum çevremde güzellik adına ne varsa hepsine birer birer tecavüz ettiğimi ve hayatımdaki tüm iyi insanları kaybettiğimi..

Ben, o küçücük beynimle planlar yaparken, Rabb'in de başka bir planı olduğunu unuttum.. Ve şimdi anlıyorum ki;  tüm bunları ziyadesiyle hakettim..

Elimde onlarca insanın masum kanı, 
bir vicdansızın ölümden önceki son çığlıkları..