Mutlu Son'la Biten Masaj Salonu..

     Çok kilo aldığım için mi, çok hareketsiz kaldığım için mi, herhangi bir hastalığa yakalandığım için mi, bilmiyorum ama uzun zamandır sırt ağrısı çekmekteyim.. Bu dertten sürekli yakındığımı gören, işyeri arkadaşları, uzun zamandır bir hamama /saunaya gitmemi, masaj yaptırmamı tavsiye ediyorlardı.. Dün, yine, sırtımın ağrıdığından şikâyet edince, işyerinden bir abi, "Bekar adamın sırtının ağırması normaldir.. Hadi kalk, seni masaj salonuna götüreceğim, bu işin başka kurtuluşu yok" dedi.. Bu cümleyi gülümseyerek söyleyince, her zamanki gibi "mutlu sonla" biten masaj salonu muhabbeti olduğunu anladım.. Daha önce de onlarca kez bu cümle söylendiği için gülümsedim.. Ama bu defa "Gidelim sahiden ya.. Masaj ile belki sırtım düzelir.. Ama 'mutlu son'la bitme kısmından uzak dururum haa.. " deyiverdim..

      Lafı fazla uzatmayayım, o ağabeyle birlikte, Florya'da, bir mekâna gittik.. Girişte "Sauna&Masaj Salonu" diye yazıyordu.. İşyeri arkadaşım, gayet tecrübeli bir şekilde, nereye gireceğini, kiminle konuşacağını, nasıl davranacağını biliyordu.. Daha önce buraya birkaç kere geldiği tavırlarından çok belliydi.. Türk olmadığı her halinden belli olan görevli hanımefendiye, 'masaj hizmeti' almak istediğimizi beyan etti.. 

     Bizi ayrı ayrı odalara aldılar.. Üzerimizi çıkarmamızı ve uzanmamızı tembihlediler.. Daha önce hiç böyle bir yere gelmediğim için acemice ne isteniyorsa yapıyor, heyecanlı olduğumu hissettirmemeye çalışıyordum.. 

     Üzerimdeki giysileri tamamen çıkardıktan (baksır duruyordu) ve uzandıktan beş dakika sonra kısa boylu, esmer, beyaz önlük giyinmiş, hafif çekik gözlü bir kadın girdi içeriye ve selam verdi.. Nasıl olduğumu sordu.. Ters uzanmam gerektiğini söyledi.. Arada ellerimi görünce yüz şekli değişse de bu durumu bana belli etmemek için yüzünü diğer tarafa çevirdi.. Böylece yaklaşık 1 saat süren masaj serüveni başladı.. 

     Masajın 'mutlu son'la bitip-bitmediğini anlatmayacağım.. Sadece sırt ağrımın epeyce hafiflediğini, masajın gerginliğimi aldığını, vücudumun rahatladığını ve daha huzurlu biri olarak o salondan çıktığımı söyleyebilirim.. Bir de bu işleri yapan birinin bile, engelli birine yaklaşmaktan çekindiğini, o kadının bile istemediğini söyleyebilirim.. 

     Engelliler Derneği'nden biri ile tanışmıştım.. Benden epeyce büyüktü.. Anılarını anlatırken, ilk kez milli olmak için bir yere gittiğinde, engelli olduğu için hayat kadınının kendisini istemediğini, "orospular bile bizi paramızla tercih etmiyordu o zamanlar; şimdi en azından biraz bilinç oluştu" demişti.. Bu masaj salonu tecrübesi de o cümleyi hatırlattı bana..10 Yorum:

Çok geçmiş olsun bel ağrılarını hacamat da yüksek oranda hafifletiyor denemeyi düşünebilirsiniz.

 

Teşekkür ederim Kiremithanem de hacamat yapacak kimsem yok ne yazık ki..

 

Vardır mitlaka araştırmak gerek.
İçimizi hep dolduruyoruz boşaltmak da lazım.

 

önce sırt ağrısının sebebini bulmak lazım. bunun için genel cerrah ve fizik doktoruna görünmek ve gerekirse fizik tedavi almak lazım. önemli tıbbi bir durum değil ise oturduğun koltukta ortopedik bel yastığı kullanmak inanamayacağın kadar faydalı olacaktır.tecrübeyle sabit. öte yandan fıtık vs var ise masaj yaptırmak doğru bir durum değil,tehlikeli sonuçlar oluşturabilir.

 

Araştırsam da hacamat yapacak kimsem yok.. İçimizi boşaltmak çok çok çok lazım da, kime ne anlatsam, beni oradan vuruyor ne yazık ki.. Kimseye bir şey anlatmayalı o kadar uzun zaman oldu ki..

 

Bence kilo versem, ağrı bitecek gibi.. Masaj da iyi geldi:)

 

Bakırköy masaj salonumuzda uyguladığımız hawai masajı, Bir veya birden fazla terapist tarafından yapılan yumuşak Hawai Masajıdır. Sırt ve karın bölgesi üzerinde el ve kol gezdirme, egzotik tomurcuk kokular ve şifa vaat eden şarkılarla insan adeta rahatlamaya itilmekte. Hawai masajı, rahatlamak amaçlı uygulanan bir tekniktir. Sadece tek bir seferde mutluluk ve rahatlamayı ortaya çıkarır. Bakırköyde bulunan Fabrique Spa’ya gelerek hizmetimizden yaralanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

 

makara dünya ;
Bu yazının altına bu yorum.. Yani helal olsun ne diyeyim:)

 

Fazla reklam sıkıcı oluyor..

 

Yorum Gönderme