Gel de Allah'a Yaklaştır Beni..


“Kişi evlendiği zaman dininin yarısını korumuş olur. 
Geriye kalan yarısı içinde Allah’a karşı gelmekten sakınsın.’’   
Hadis-i Şerif


Gel, ne olursun..
Her neydeysen, tez zamanda çık ve gel.. !

Bu beden, yeterince nefsinin kölesi oldu.. Gel ve Allah'a yaklaştır bu bedeni.. Gülsuyu kokulu dualarım, küfre dönüştü.. Gel ve gülsuyu kokulu dualarımı ver bana.. 

Namazlarım eksik, imanım yarım, iyiliklerim gösteriş, sevgim sahte.. Gel de Müslüman olmanın güzelliğini yaşat bana..

Gel, ne olursun.. Bu beden ve ruh, her geçen gün günah bataklığında batar oldu.. Gel de kurtar bu insanı bu çukurdan, bataklıktan..

Dinim yarım, imanım yarım, varlığım yarım.. Gel de artık yarımlığım tam olsun.. Gel de ceset olmuş bu beden, artık Müslüman olsun..

Gel artık ne olur.. Gel de Allah'a yaklaştır beni..

10 Yorum:

Cuma günü hürmetine bu duan cümlemiz için kabul olsun insAllah

 

Bahar ;
Cümlemizin hayırlı duaları kabul olsun..

 

bir gün biri gelecek ve dünyan değişecek... ama o güne dek sen kendini yarım hissetmemelisin.imanını,varlığını,dinini bir başkasıyla tamamlamak ne kadar doğru olabilir ki.sen içindeki kudretle bir bütünsün esas.inandığın kadar yaşıyorsun,günahını da sevabını da.bir başkası bunları değiştiremez...içine dönmeli,ruhunda aramalısın yarım kalanları...

 

Gelsin tez vakitte inşallah. Gelsin...

 

Kelimelerle Dans ;
İslam literatürü bunu böyle görmüyor Duygu..
Bekar insanların günaha daha yakın olduklarını düşünüyor ki; sonunu kadar katıldığım bir durumdur bu..

 

bir hayal kur ;
Ee gelsin bakalım.. Geleceği varsa, göreceği de vardır:)

 

yazının başında yazmış olduğun hadis e dayanarak yorum yapmıştım ben.yani hadiste kişi evlendiğinde dininin yarısını "korumuş" olur diyor.eksik yanını tamamlar demiyor ki ben de bu düşüncedeyim ve ona göre yorum yaptım...

 

Kelimelerle Dans ;
"Yorum" denilen şeyin en güzel yanı da bu zaten.. Herkes kendine göre yorumlayabiliyor.. Herkesin bakış açısının farklılığı ortaya çıkıyor.. Farklılık her zaman güzeldir..

 

Gelsin, kim gelirse gelsin artık ve sendeki seni bulsun. Tutup çıkarsın derinlerdeki seni, sarsın en sıcak sevgisiyle, gülüşleri yayılsın yüzünden yüreğine, elleri ellerini alsın avuç içlerine bırakmasın karanlık dehlizlere... Gelsin, bir yarımı bütün etsin.

 

Hamiyet ;
Eee gelsin o zaman..

 

Yorum Gönderme